PIT 37 druk

Tagi

niedopłata w PIT-37

deklaracja PIT 2016 kiedy zapłacić podatek

rozliczenie w program pit 2016

 PIT 37 pdf

 

druk pit 37

Co należy zrobić w przypadku niedopłaty podatku?

 

Deklaracja PIT 2017 ma na celu ustalenie kwoty nadpłaty/niedopłaty podatku dochodowego w 2017 r. Wysokość zobowiązania podatkowego jest ustalana poprzez odjęcie od przychodu kosztów, które zostały poniesione w celu jego uzyskania. Otrzymana kwota jest kwotą dochodu osiągniętego przez podatnika w trakcie danego roku podatkowego.

Dochód można umniejszyć o ulgi i odliczenia, które są odejmowane od dochodu. Trzeba jednak pamiętać, że możliwość skorzystania z ulg i odliczeń, jest zależna od wybranego sposobu opodatkowania i wymaga spełnienia warunków, określonych w przepisach regulujących korzystanie z danej ulgi. Po uwzględnieniu ulg i odliczeń otrzymujemy dochód do opodatkowania, czyli podstawę, od której naliczany jest podatek dochodowy od osób fizycznych.

Od podstawy obliczamy wysokość należnego podatku, stosując stawkę podatkową odpowiednią dla wybranego sposobu opodatkowania. Otrzymana kwota nie jest jednak ostateczną wysokością podatku dochodowego, jaki podatnik powinien odprowadzić na konto urzędu skarbowego. Można ją umniejszyć o ulgi i odliczenia odejmowane od podatku. Kwota uzyskana po ich odliczeniu stanowi ostateczną wysokość zobowiązania podatkowego, względem organów skarbowych.

Aby nie wykonywać wszystkich powyższych obliczeń samodzielnie, warto wypełnić zeznanie w program pit 2017. Jest to darmowa aplikacja, która obliczy kwotę zobowiązania na podstawie podanych przez nas danych. Dzięki czemu wyeliminujemy ryzyko popełnienia błędów obliczeniowych.

Jeżeli, po obliczeniu zobowiązania, okaże się, że w PIT-37 lub w innym formularzu podatkowym wystąpiła nadpłata podatku, fiskus będzie miał 3 miesiące na dokonanie zwrotu. W przypadku niedopłaty, konieczne będzie uregulowanie zobowiązania. Podatek powinien zostać wpłacony na konto urzędu skarbowego do dnia, w którym upływa ostateczny termin złożenia deklaracji rocznej na danym druku PIT. W przypadku przekroczenia tego terminu, zostaną naliczone ustawowe odsetki za zwłokę.

 

PIT 37 formularz

 

 Formularz PIT-37 

 

Program do pobrania (PIT 37 PDF). Kliknij poniżej.

 

pit 37 druk

 

pit-37 formularz


Obserwuj nas na Google Plus:
 

Polub nas na Facebooku:

PIT 37 druk

Obserwuj nas na Twitterze:

Druki pit 37