PIT 37 druk

Tagi

nowe formularze PIT 2016

najnowsze druki PIT 2016

na czym złożyć rozliczenie PIT 2016

pit-37 interaktywny

pit 37 druk

druki pit 37

pity 2016

 PIT 37 pdf

 

druk pit 37

Nowe wzory formularzy podatkowych PIT 37

 

 

Obowiązkiem każdego podatnika jest złożenie rocznej deklaracji podatkowej na właściwym formularzu PIT. Trzeba mieć na uwadze, że wzory poszczególnych formularzy podatkowych są bardzo często aktualizowane, dlatego do rozliczenia z fiskusem należy zawsze wykorzystywać najnowszą wersję druków PIT.

 

Wypełniając rozliczenie PITY 2017 nie będziemy mogli wykorzystać formularzy podatkowych z roku ubiegłego, gdyż druki PIT 37 (jak i inne druki PIT) musiały zostać w odpowiedni sposób dostosowane do zmieniających się przepisów podatkowych, związanych z ograniczeniem możliwości korzystania z 50-procentowych kosztów uzyskania przychodów przez artystów i twórców. Co prawda odliczenie 50-procentowych kosztów z tytułu praw autorskich oraz praw pokrewnych nadal będzie możliwe, jednak jedynie do określonej wysokości – 42 764 zł na rok. Po przekroczeniu tej kwoty, podatnik będzie musiał odliczać koszty uzyskania przychodów na normalnych zasadach.

 

Zmiany jakie będą zawierały nowe formularze PIT za 2017 nie wynikają jedynie z innego sposobu rozliczania kosztów. Spowodowane są również nowelizacją przepisów zawartych w ustawie o zasadach ewidencji i identyfikacji podatników i płatników, wskutek której został wyeliminowany obowiązek podawania, niektórych danych identyfikacyjnych.

 

Dodatkowym elementem, jaki zawierać będą nowe druki PIT 37 za 2017, jest także pouczenie o ewentualnych konsekwencjach, przewidzianych przez kodeks karny skarbowy, jakie mogą spotkać podatnika, jeżeli nie będzie przestrzegać obowiązujących przepisów podatkowych.

 

Przed złożeniem rocznego zeznania podatkowego w urzędzie skarbowym, pamiętajmy o sprawdzeniu, czy nasz formularz jest aktualny. W przypadku rozliczenia się na nieaktualnym druku, będziemy musieli wypełnić deklarację powtórnie. Dobrym rozwiązaniem jest wypełnienie obowiązku podatkowego przy pomocy programu do wypełniania PITów. Jeżeli będziemy posiadać najnowszą wersję oprogramowania, będziemy mieć pewność, że nasze rozliczenie zostało przesłane na właściwym formularzu.

 

W naszym serwisie jest zawsze aktualna wersja programu do rozliczeń PIT-ów, obecnie za 2017 rok. Zachęcamy do pobierania (link w grafice). To PIT-37 interaktywny w formie pdf.

 

A po więcej artykułów odnośnie rozliczania PIT-ów za rok 2017, zachęcamy do wchodzenia do serwisu PIT-37 interaktywny. Zapraszamy do lektury! 

 

PIT 37 formularz

 

 Formularz PIT-37 

 

Program do pobrania (PIT 37 PDF). Kliknij poniżej.

 

pit 37 druk

 

pit-37 formularz


Obserwuj nas na Google Plus:
 

Polub nas na Facebooku:

PIT 37 druk

Obserwuj nas na Twitterze:

Druki pit 37