PIT 37 druk

Tagi

ulga abolicyjna w PIT 2017

program do PITów 2017 do pobrania

ulga abolicyjna a rozliczenie na PIT-37 druk

pity 2016

pit 37 druk

pit-37 interaktywny

 PIT 37 pdf

 

druk pit 37

PIT 37 - Kto może skorzystać z ulgi abolicyjnej?

 

Ulga abolicyjna przysługuje podatnikom uzyskującym w trakcie danego roku podatkowego przychody poza granicami kraju w przypadku, których konieczne było zastosowanie zasady proporcjonalnego odliczenia. Ulga jest odliczana w druku PIT 37 w 2018 bezpośrednio od podatku, a jej wysokość jest równa kwocie, która zostałaby przez nas zaoszczędzona, gdyby przychody zagraniczne podlegały zwolnieniu z podatku dochodowego na podstawie zasady wyłączenia z progresją.

 

Zgodnie z obowiązującymi przepisami podatkowymi, ulgą abolicyjną mogą zostać objęte przychody uzyskiwane w ramach:

  • własnej działalności gospodarczej,
  • działalności wykonywanej osobiście,
  • umowy o pracę i umów pokrewnych,
  • praw autorskich i praw pokrewnych.

 

Z ulgi mogą skorzystać zarówno osoby opłacające podatek na zasadach ogólnych, jak i podatnicy korzystający z preferencyjnych form opodatkowania – podatku liniowego i ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych.

 

W celu odliczenia ulgi abolicyjnej należy wypełnić właściwy formularz podatkowyPIT-36 (zasady ogólne), PIT-36L (podatek liniowy) lub PIT-28 (ryczałt) oraz załącznik PIT/ZG (informacja o wysokości dochodów z zagranicy i zapłaconym podatku). Trzeba pamiętać o tym, że dochodów zagranicznych nigdy nie rozliczamy na PIT-37 druk.

 

Aby uniknąć błędów obliczeniowych i mieć pewność, że nasze zeznanie roczne zostało wypełnione poprawnie, warto zainstalować na dysku komputera PIT-37 interaktywny - aplikacja do wypełniania PIT-ów w 2018. Dzięki tej darmowej aplikacji wypełnimy deklarację podatkową w znacznie krótszym czasie i unikniemy zbędnego stresu, który zazwyczaj towarzyszy podatnikom podczas rozliczania się z fiskusem. Można ją pobrać z tej strony.

 

Należy pamiętać, że prawo do ulgi nie przysługuje osobom, których dochody pochodzą z tzw. rajów podatkowych, czyli państw, które w związku z niskimi stawkami podatku i łagodnymi przepisami podatkowymi, stosują szkodliwą konkurencję podatkową. Wśród takich państw możemy wymienić m.in. Andorę, Hongkong, Kajmany, Monako, Liechtenstein oraz Gibraltar.

 

Waryo również zaglądać na nasz serwis - PIT 37 DRUK. Zapraszamy!

 

PIT 37 formularz

 

 Formularz PIT-37 

 

Program do pobrania (PIT 37 PDF). Kliknij poniżej.

 

pit 37 druk

 

pit-37 formularz


Obserwuj nas na Google Plus:
 

Polub nas na Facebooku:

PIT 37 druk

Obserwuj nas na Twitterze:

Druki pit 37