PIT 37 druk

Tagi

za 2017 a ulga na dzieci

ulga internetowa w pit 37

jak wypełnić PIT 37 interaktywny

pit za 2017 krok po kroku

rozliczenie PIT 2017 program do pobrania

druk pit 37

 PIT 37 pdf

 

druk pit 37

W deklaracji PIT 37 w 2018 inaczej rozliczymy ulgi podatkowe

 

W 2018 roku zaczynają obowiązywać nowe przepisy podatkowe, regulujące odliczanie w deklaracjach rocznych:

  • ulgi na dzieci,
  • ulgi na Internet.

 

Oznacza to, że wypełniając PITY 2017 rok, trzeba pamiętać o przestrzeganiu nowych przepisów. Odliczenie ulg na starych zasadach, będzie traktowane przez urzędy skarbowe jako błąd i spowoduje konieczność złożenia korekty zeznania.

 

Dostępność ulgi prorodzinnej została ograniczona, poprzez wprowadzenie kryterium dochodowego, które decyduje o tym, czy podatnik ma prawo uwzględnić ulgę w zeznaniu rocznym. Wysokość dochodu upoważniającego do ulgi, jest zależna od tego, czy osoba wychowuje dziecko samotnie, czy nie. Należy podkreślić, że czynnik dochodowy jest brany pod uwagę jedynie przy pierwszym dziecku.

 

Podatnicy będący w związku małżeńskim skorzystają z ulgi prorodzinnej tylko wtedy, gdy ich roczne dochody nie są wyższe niż 112 000 zł. Osoby samotnie wychowujące dziecko, odliczą ulgę w PIT 37, gdy ich roczny dochód nie przekroczy 56 000 zł. Wysokość odliczenia, zarówno w jednym jak i w drugim przypadku, wynosi 1112,04 zł rocznie. Osiągnięcie w trakcie roku podatkowego zarobków wyższych niż wskazane powyżej, powoduje utratę prawa do ulgi na pierwsze dziecko.

Jak możemy zauważyć, niekorzystne dla podatników zmiany w uldze prorodzinnej, dotyczą tylko osób osiągających relatywnie wysokie dochody. Osoby o niższych dochodach będą miały możliwość odliczenia takiej samej kwoty, jak w latach ubiegłych.

 

Zmiany w przepisach regulujących korzystanie z ulgi na dzieci, są bardzo korzystne dla rodzin wielodzietnych, ponieważ zakładają istnienie progresji w wysokość odliczeń przysługujących na kolejne dzieci. O ile na pierwsze i drugie dziecko odliczymy tę samą kwotę – 1112,04 zł rocznie, o tyle na trzecie dziecko, będzie nam przysługiwało odliczenie w wysokości 1668,60 zł rocznie, a na czwarte i każde kolejne dziecko aż 2224,08 zł rocznie. Niezależnie od tego czy wypełniamy PIT-37 interaktywny, czy tradycyjną papierową formę formularza PIT 37, powinniśmy pamiętać, że ulga prorodzinna rozliczana jest w trybie miesięcznym. W związku z tym, pełną kwotę odliczymy tylko wtedy, gdy przez cały rok podatkowy przysługiwało nam prawo do ulgi.

 

Zachęcamy do obserwowania serwisu DRUK PIT 37 w celu pobierania zawsze najświeższych informacji związanych z tematem PITY 2017, a także do pobierania interaktywnego PIT-37 druku.

 

Jak już wspomniano wcześniej, zmieniły się również regulacje dotyczące ulgi internetowej. Dotychczas wydatki na korzystanie z sieci internetowej mogły być odliczane od dochodu przez wszystkich podatników, rozliczających się z fiskusem na zasadach ogólnych. Niestety nowe przepisy znacznie ograniczają dostęp do ulgi. Podatnicy, którzy nigdy wcześniej nie uwzględniali wydatków na korzystanie z Internetu w swoim zeznaniu rocznym, mają możliwość dokonania odliczenia w dwóch następujących po sobie latach. Osoby, które w poprzednich latach korzystały z ulgi internetowej, nie mają możliwości ponownie z niej skorzystać. Natomiast osoby, które w deklaracji rocznej, odliczyły koszty dostępu do Internetu tylko jeden raz, mają prawo do jednokrotnego skorzystania z ulgi w dowolnym zeznaniu podatkowym, niekoniecznie w PIT za 2017 rok.

 

Maksymalna wysokość odliczenia, przysługującego w ramach ulgi na Internet, nie uległa zmianie i nadal wynosi 760 zł rocznie. Przy czym możliwe jest uwzględnienie jedynie tych wydatków, które zostały odpowiednio udokumentowane. Brak właściwej dokumentacji uniemożliwia dokonanie odliczenia.

 

Wszystkie ulgi podatkowe szybko i bezbłędnie rozliczymy w PITY 2017 - interaktywny pdf, który można pobrać z Internetu. Przy jego pomocy wypełnimy nie tylko podstawowy formularz podatkowy, ale również załącznik PIT/O, który należy dołączyć do zeznania rocznego, jeżeli odlicza się ulgi.

 

Zachęcamy do pobierania.

 

PIT 37 formularz

 

 Formularz PIT-37 

 

Program do pobrania (PIT 37 PDF). Kliknij poniżej.

 

pit 37 druk

 

pit-37 formularz


Obserwuj nas na Google Plus:
 

Polub nas na Facebooku:

PIT 37 druk

Obserwuj nas na Twitterze:

Druki pit 37