PIT 37 druk

Tagi

jaki formularz PIT 2016

rozliczenie pit 2016 a kredyt podatkowy

najlepszy program do pitów 2016

pity 2016

pit 37

pit 37 druk

druk pit 37

formularz pit 37

pit 37 wzór

pit-37 druk

 PIT 37 pdf

 

druk pit 37

Załącznik PIT/Z – kiedy dołączyć go do zeznania?

 

 

Osoby rozpoczynające prowadzenie działalności gospodarczej mogą, po spełnieniu określonych warunków, skorzystać z tzw. kredytu podatkowego. Kredyt ten polega na odroczeniu spłaty podatku dochodowego od osób fizycznych. W roku, w którym przedsiębiorca korzysta z kredytu, nie są pobierane zaliczki na podatek dochodowy, natomiast spłata zaległego podatku następuję w pięciu ratach (po 20% każda), które są wymagalne w pięciu kolejnych latach.

 

Warto podkreślić, że kredyt podatkowy jest nieoprocentowany, co oznacza, że podatnik spłaca tylko i wyłącznie zobowiązanie podatkowe, którego nie uregulował w roku korzystania z kredytu i nie dolicza do niego żadnych odsetek za zwłokę.

 

Osoby, które zdecydowały się na kredyt podatkowy w 2017 r., mają obowiązek złożyć rozliczenie pit 2017 na formularzu PIT-36 lub PIT-36L. Do deklaracji trzeba dołączyć załącznik PIT/Z, będący informacją o wysokości dochodu z pozarolniczej działalności gospodarczej, prowadzonej przez podatnika korzystającego ze zwolnienia na podstawie art. 44 ust. 7a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Trzeba pamiętać, że druk PIT/Z powinien być składany wraz z zeznaniem rocznym także w latach, w których spłacany jest kredyt podatkowy. Małżonkowie wypełniający wspólny formularz PITY 2017 składają w urzędzie skarbowym oddzielne załączniki PIT/Z.

 

Osoby, które nie wiedzą jak poprawnie uzupełnić wszystkie niezbędne formularze i załączniki, podczas korzystania z kredytu podatkowego, mogą wykorzystać do wypełnienia deklaracji bezpłatny program do pitów 2017 - PIT 37 PDF. Ogromną zaletą programu jest możliwość skorzystania z kreatora zeznania rocznego, który przeprowadzi nas przez proces obliczania wysokości zobowiązania podatkowego krok po kroku. Ponadto, wszystkie formularze podatkowe, które zostaną wypełnione w programie, można wysłać do urzędu skarbowego za pośrednictwem sieci internetowej.

 

Program ściągniecie z naszej strony, klikając w powyższy link w grafice. Zapraszamy również na serwis PIT 37, gdzie zawsze jest najwięcej wiedzy z dziedziny rozliczeń podatkowych.

 

PIT 37 formularz

 

 Formularz PIT-37 

 

Program do pobrania (PIT 37 PDF). Kliknij poniżej.

 

pit 37 druk

 

pit-37 formularz


Obserwuj nas na Google Plus:
 

Polub nas na Facebooku:

PIT 37 druk

Obserwuj nas na Twitterze:

Druki pit 37